19.09.17
Ο Πανιώνιος κατάκτησε το Τουρνουά Εφήβων Ν. Κανελόπουλου Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας   
09.06.08
P1050900-1.jpg picture by water-polo_gr

Ο Πανιώνιος νίκησε τη Βουλιαγμένη με 11-9 στον τελικό του Τουρνουά εφήβων στη μνήμη του Ν. Κανελόπουλου που διοργάνωσε στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης 6-8 Ιουνίου και κατέκτησε τη πρώτη θέση.
Στη τρίτη θέση τερμάτισε η ομάδα του Παλαιού Φαλήρου που νίκησε στον μικρό τελικό τη Γλυφάδα με 17-5.
Στο Τουρνουά συμμετείχαν 6 ομάδες: Γλυφάδα, Εθνικός, Φάληρο, Βουλιαγμένη, Πανιώνιος 1 και Πανιώνιος 2.

P1050909.jpg Πανιώνιος picture by water-polo_gr
Η ομάδα του Πανιωνίου που κατέκτησε τη πρώτη θέση.
Τζωρτάτος, Κοντογιάννης, Δρακόπουλος, Λάπας, Βλάμης, Κουκής, Δραγώνας, Βαφειάδης, Κωνσταντόπουλος, Φούτρης, Κακούνης, Βέκκος, Γαρταγάνης, Σίδερης, Βασιλειάδης.


P1050906.jpg Απονομή Κυπέλλου picture by water-polo_gr
Η απονομή του κυπέλλου.

P1050900.jpg Ο Πανιώνιος πανυγυρίζει picture by water-polo_gr
Η ομάδα του Πανιωνίου πανηγυρίζει για τη κατάκτηση της πρώτης θέσης, μετά το τέλος του τελικού.

P1050903.jpg Βουλιαγμένη picture by water-polo_gr
Η ομάδα της Βουλιαγμένης που πήρε τη δεύτερη θέση.
Τροβάς, Χαλιάσος, Δερβίσης, Λύκαρης, Βελόνιας, Μασουρίδης, Αλεξάκης, Στέδλιος, Λουιζίδης, Κοντογιώργος, Τίγκας, Χατζηιωακειμίδης, Παπαϊωάννου.


P1050910.jpg picture by water-polo_gr
Το αποτέλεσμα του τελικού Πανιώνιος - Βουλιαγμένη 11-9.

Τα αποτελέσματα των τελικών.

Τελικός

Πανιώνιος - Βουλιαγμένη 11-9
Τα οκτάλεπτα:
2-1, 3-3, 3-2, 3-3
Πανιώνιος (Λαζαρίδης): Τζωρτάτος, Κοντογιάννης, Δρακόπουλος, Λάπας 4, Βλάμης, Κουκής, Δραγώνας 2, Βαφειάδης, Κωνσταντόπουλος, Φούτρης 1, Κακούνης 3, Βέκκος, Γαρταγάνης, Σίδερης, Βασιλειάδης 1.
Βουλιαγμένη (Δήμου): Τροβάς, Χαλιάσος, Δερβίσης 1, Λύκαρης 3, Βελόνιας 1, Μασουρίδης, Αλεξάκης, Στέδλιος, Λουιζίδης 1, Κοντογιώργος 1, Τίγκας 2, Χατζηιωακειμίδης, Παπαϊωάννου.

Μικρός Τελικός

Φάληρο - Γλυφάδα 17-5
Τα οκτάλεπτα:
4-0, 2-1, 8-1, 3-3
Φάληρο (Πασλής): Παπαδημητρίου, Αργυρακούλης, Ριζάς, Ξενάκης, Τσαγκάρης 2, Χίου 2, Χρυσανθακόπουλος 3, Βερύκοκος, Γκόλφης, Πανταζής, Λώλης, Σπηλιωτόπουλος 2, Μαντάς 1, Φυτάλης 2, Σαλπέρης 5.
Γλυφάδα (Πρωτοπαπάς): Τσιμακίδης, Δαμασκηνός, Καζάσης 3, Πετρόχειλος 1, Μαναριώτης, Κάραλης 1, Φωτόπουλος.