24.11.17
Α' Φάση Πρωταθλήματος Εφήβων 2009 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας   
21.01.09
P1060722-1.jpg picture by water-polo_gr

Τη Παρασκευή 23 Ιανουαρίου ξεκινά το πρωτάθλημα Εφήβων 2009 (γεννηθέντες 1993 και νεότεροι) με τη διεξαγωγή της Α' Προκριματικής Φάσης. Οι ομάδες που συμμετέχουν σ΄αυτή τη φάση έχουν χωριστεί σε εννέα ομίλους από τις οποίες οι 24 θα προκριθούν στην επόμενη φάση, η οποία θα γίνει στις 22 - 24 Απριλίου 2009.
Στην επόμενη φάση θα προκριθούν οι δυο πρώτες ομάδες των ομίλων Αττικής, Θεσσαλονίκης και Κρήτης, οι  τρεις πρώτες ομάδες των ομίλων ΒΟΛΟΥ, ΠΑΤΡΩΝ. Επίσης προκρίνονται μετά από αγώνες μπαράαζ μεταξύ: α) των 3ων από τους ομίλους της Αττικής(οι 3 από τους 4) και μεταξύ των ομίλων της Θεσσαλονίκης (1 απο τις 2).
Οι 24 ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Β' Φάση θα χωριστούν σε τέσσερις ομίλους των έξι ομάδων, ενώ η τελική φάση θα διεξαχθεί στις 26-28 Ιουνίου 2009.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(ΝΙΚΑΙΑ)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ - ΧΙΟΣ
21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
12:30 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΙΩΝΙΚΟΣ
13:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

20:30 ΧΙΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
09:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΧΙΟΣ
10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ

15:00 ΧΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ*
19:15 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ*
*Τα παιχνίδια το απόογευμα της Κυριακής θα γίνουν στο Κολυμβητήριο της Ν.Σμύρνης.


Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
(Κολυμβητήριο Αλίμου - 1η Αγωνιστική και Νέας ΣμύρνηςΣ οι υπόλοιπες)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
20:30 ΧΑΛΚΙΔΑ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
21:30 ΤΡΙΤΩΝ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
12:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΧΑΛΚΙΔΑ
13:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΤΡΙΤΩΝ

19:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
20:00 ΧΑΛΚΙΔΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
11:00 ΤΡΙΤΩΝ - ΧΑΛΚΙΔΑ

17:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΤΡΙΤΩΝ



Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Άγιου Κοσμά)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
20:00 ΜΙΛΩΝ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
21:15 ΣΥΡΟΣ - ΚΟΠΙ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
12:00 ΚΟΠΙ - ΜΙΛΩΝ
13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ - ΣΥΡΟΣ

19:30 ΜΥΤΙΛΗΝΗ - ΚΟΠΙ
20:30 ΜΙΛΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
09:00 ΕΘΝΙΚΟΣ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
10:00 ΣΥΡΟΣ - ΜΙΛΩΝ

15:00 ΜΥΤΙΛΗΝΗ - ΣΥΡΟΣ
16:00 ΚΟΠΙ - ΕΘΝΙΚΟΣ



Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
20:30 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΝΗΡ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
21:30 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΝΗΡ. ΓΕΡΑΚΑ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
10:30 ΝΗΡ. ΓΕΡΑΚΑ - ΓΛΥΦΑΔΑ
11:30 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

17:00 ΝΗΡ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΝΗΡ. ΓΕΡΑΚΑ
20:30 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
10:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΝΗΡ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
11:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΓΛΥΦΑΔΑ

17:00 ΝΗΡ. ΓΕΡΑΚΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
18:00 ΝΗΡ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ



ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
18:00 ΟΥΚ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
19:00 ΝΟΒΑ - ΟΕΑΝΑΒ
20:00 ΝΗΡ.ΛΑΜΙΑΣ - ΙΤΕΑ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
10:30 ΚΑΡΔΙΤΣΑ - ΟΕΑΝΑΒ
11:30 ΙΤΕΑ - ΝΟΒΑ
12:30 ΟΥΚ - ΝΗΡ.ΛΑΜΙΑΣ

17:30 ΟΕΑΝΑΒ - ΙΤΕΑ
18:30 ΝΗΡ.ΛΑΜΙΑΣ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
19:30 ΝΟΒΑ - ΟΥΚ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
10:00 ΚΑΡΔΙΤΣΑ - ΙΤΕΑ
11:00 ΟΥΚ - ΟΕΑΝΑΒ
12:00 ΝΗΡ.ΛΑΜΙΑΣ - ΝΟΒΑ

17:00 ΙΤΕΑ - ΟΥΚ
18:00 ΟΕΑΝΑΒ - ΝΗΡ. ΛΑΜΙΑΣ
19:00 ΝΟΒΑ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ


ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ(Κολυμβητήριο Πεπανός)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
18:00 ΟΠΑΘΑ - ΝΕΠ
19:00 ΝΟΠ - ΝΑΥΠΛΙΟ
20:00 ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΚΕΡΚΥΡΑ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
09:00 ΝΕΠ - ΝΑΥΠΛΙΟ
10:00 ΚΕΡΚΥΡΑ - ΝΟΠ
11:00 ΟΠΑΘΑ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ

16:00 ΝΑΥΠΛΙΟ - ΚΕΡΚΥΡΑ
20:15 ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΝΕΠ
21:15 ΝΟΠ - ΟΠΑΘΑ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
09:00 ΝΕΠ - ΚΕΡΚΥΡΑ
10:00 ΟΠΑΘΑ - ΝΑΥΠΛΙΟ
11:00 ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΝΟΠ

15:00 ΚΕΡΚΥΡΑ - ΟΠΑΘΑ
16:30 ΝΑΥΠΛΙΟ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
17:30 ΝΟΠ - ΝΕΠ



ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ(Κολυμβητήριο Ηρακλείου)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
18:30 ΟΦΗ - ΚΟΗ
19:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΡΕΘΥΜΝΟ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
10:00 ΡΕΘΥΜΝΟ - ΟΦΗ
11:00 ΧΑΝΙΑ - ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ

19:00 ΚΟΗ - ΡΕΘΥΜΝΟ
20:00 ΟΦΗ - ΧΑΝΙΑ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
10:00 ΧΑΝΙΑ - ΚΟΗ
11:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΟΦΗ

17:30 ΡΕΘΥΜΝΟ - ΧΑΝΙΑ
18:30 ΚΟΗ - ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ



Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
17:00 ΚΑΒΑΛΑ - ΟΦΘ
18:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΧΑΝΘ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
09:30 ΧΑΝΘ - ΚΑΒΑΛΑ
10:30 ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

16:30 ΟΦΘ - ΧΑΝΘ
17:30 ΚΑΒΑΛΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
09:30 ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΦΘ
10:30 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΚΑΒΑΛΑ

16:30 ΧΑΝΘ - ΗΡΑΚΛΗΣ
17:30 ΟΦΘ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ



Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό)
Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009
19:00 ΟΛ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ
20:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ. - ΠΑΟΚ

Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2009
11:30 ΠΑΟΚ - ΟΛ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
12:30 ΛΑΡΙΣΑ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ.

18:30 ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΠΑΟΚ
19:30 ΟΛ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΛΑΡΙΣΑ

Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009
11:30 ΛΑΡΙΣΑ - ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ
12:30 ΑΡΗΣ ΘΕΣ. - ΟΛ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

18:30 ΠΑΟΚ - ΛΑΡΙΣΑ
19:30 ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ.