22.11.17
Α' Φάση Πρωταθλήματος Νεανίδων 2009 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας - Φωτό: Κώστας Κολοκυθάς   
05.02.09
koras.jpg picture by water-polo_gr

Από αύριο Παρασκευή 6 και έως τη Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2009,θα διεξαχθεί η Α' Φάση του Πρωταθλήματος Νεανίδων 2009, για αθλήτριες γεννημένες το 1991 και νεότερες.
Οι 22 ομάδες που συμμετέχουν, έχουν χωριστεί σε τέσσερις ομίλους. Στη  Β' Φάση, που θα γίνει 20-22 Μαρτίου θα προκριθούν οι τρεις (3) πρώτες ομάδες των ομίλων  1, 2, 3  και  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τον όμιλο  4.  Επίσης μετά από αγώνα  Μπαράζ  μεταξύ των τέταρτων ομάδων από τους ομίλους  1 και 2,  θα προκριθεί ακόμα μια (1) ομάδα,  σύνολο:  δώδεκα  (12)  ομάδες και θα σχηματισθούν δυο (2) όμιλοι των έξι (6) ομάδων έκαστος, όπου οι ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους,  με σύστημα  Pool.
Στην Τελική Φάση,  που θα γίνει 12-14 Απριλίου θα συμμετάσχουν οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο της Β' Φάσης,   σύνολο:   έξι  (6)  ομάδες.     
Η  κλήρωση για το σχηματισμό των ομίλων της  Β? Φάσης,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  18 Φεβρουαρίου 2009  στις  13:30  στα γραφεία  της  ΚΟΕ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

1.  Α'  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (Κολ. Αγ. Κοσμά - Βουλιαγμένης)

Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2009 (Κολ. Αγ. Κοσμά)
20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ - ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2009 (Κολ. Βουλιαγμένης)
20:30 ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ. - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ  ΑΟ
21:30 ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΝΟ  ΧΙΟΥ 

Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2009 (Κολ. Βουλιαγμένης)
10:30 ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ  ΑΟ
11:30 ΝΟ  ΧΙΟΥ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ  ΑΜΑΡ.
12:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ - ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ  ΑΟ - ΝΟ  ΧΙΟΥ
19:00 ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ   
20:00 ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2009 (Κολ. Βουλιαγμένης)
09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΓΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ  ΑΟ
10:00 ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ - ΝΟ  ΧΙΟΥ
11:30 ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ.  

16:30 ΝΟ  ΧΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ
17:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ  ΑΟ - ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
18:30 ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ. - ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ    

2.  Β'  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (Κολ. Αγ. Κοσμά)

Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2009
18:30 ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ  -  ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.
19:30 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ. - ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ
21:30 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ - ΝΟ  ΣΥΡΟΥ

Σάββατο  7 Φεβρουαρίου 2009
11:30 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ - ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.
12:30 ΝΟ  ΣΥΡΟΥ - ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
13:30 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ. -  ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ

19:00 ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ. - ΝΟ  ΣΥΡΟΥ      
20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ - ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ
21:00 ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.   

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2009
09:00 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ - ΝΟ  ΣΥΡΟΥ
10:00 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ. - ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.
11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ -  ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

15:00 ΝΟ  ΣΥΡΟΥ - ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.  
16:00 ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ. - ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ
17:00 ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ   ΜΠΑΡΑΖ

Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου 2009 (Κολ. Αγ. Κοσμά)
14:00   ο  4ος  του Α'  ομίλου  Αττικής  -  με  τον  4ο  του  Β'  ομίλου  Αττικής 

3.   ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολ. Ποσειδώνιο) 

Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2009
11:30 ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜΙΑΣ - ΚΟ  ΣΕΡΡΩΝ
12:00 ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ - ΠΑΟΚ

18:30 ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ -  ΠΑΟΚ
19:30 ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ - ΚΟ  ΣΕΡΡΩΝ

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2009
10:00 ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ     ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ
11:00 ΚΟ  ΣΕΡΡΩΝ     ΠΑΟΚ

4.   ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   (Κολ. Χανίων)

Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2009
20:00 ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ - ΚΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
21:00 ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2009
09:30 ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ - ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ
10:30 ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΚΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ         

16:30 ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ   
19:30 ΚΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ