21.06.18
Αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής Α1 Ανδρών 2008-2009 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας - Φωτό: Κώστας Κολοκυθάς
14.03.09

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός δε δυσκολεύτηκε να διατηρήσει το αήττητο, νίκησε σήμερα στο Πειραιά τη ΝΕΠ με 15-6. Οι παίκτες του Βαγγέλη Πάτερου κατάφεραν να επικρατήσουν των αντιπάλων τους σε όλες τις περιόδους παίρνοντας το προβάδισμα από τη πρώτη περίοδο με 5-2.
Ο Πανιώνιος νίκησε στη Νέα Σμύρνη τα Χανιά με 13-8 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση, ένα βαθμό μπροστά από τον Παναθηναϊκό που νίκησε σήμερα τον Ηρακλή με 19-8.
Η Χίος ήταν η νικήτρια του ντέρμπι που έγινε στο Φάληρο και παρέμεινε στη τέταρτη θέση ένα βαθμό πίσω από τους πράσινους του Ντράγκαν Άντριτς. Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρωτά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στη τελευταία περίοδο που επικράτησαν με 4-0, ενώ το σκορ ήταν 6-6 και με το τελικό σκορ σε 10-6 πανηγύρισαν  την 11η νίκη τους.
Η Βουλιαγμένη επικράτησε στη Πάτρα του ΝΟΠ με 7-5, πέρασε στην έκτη θέση και έκανε ένα θετικό βήμα στη μάχη για την εξάδα της κανονικής περιόδου.
Ο ΠΑΟΚ νίκησε στη Θεσσαλονίκη τον Εθνικό με 10-7, σημειώνοντας τη πέμπτη του νίκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απομακρυνθούν περισσότερο από τα Χανιά.