17.01.18
Αποτελέσματα 12ης Αγωνιστικής Α1 Γυναικών 2008-2009 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας - Φωτό: Κώστας Κολοκυθάς
14.03.09

Με ευκολία πέρασε από τη Θεσσαλονίκη η Βουλιαγμένη Sportscar, νίκησε τον ΠΑΟΚ με 17-6 και ουσιαστικά μετά την απώλεια βαθμού από τον Ολυμπιακό, έχει εξασφαλίσει τη πρώτη θέση της βαθμολογίας στη κανονική περίοδο.
Οι παίκτριες της Αλεξίας Καμμένου δεν έκαναν καλό ξεκίνημα και βρέθηκαν να χάνουν στη πρώτη περίοδο με 2-1, στη συνέχεια αντέδρασαν και πήραν εύκολα τη νίκη με τη Κική Λιόση να πευχαίνει 5 τέρματα και να αναδεικνύεται σε πρώτη σκορερ του αγώνα.
Η Γλυδάδα παρά τα προβλήματα πήρε τη νίκη από τη ΝΕΠ με 12-4 και παρέμεινε στη τρίτη θέση. Οι πατρινές μέχρι το ημίχρονο κατάφεραν να αντιμετωπίσουν στα ίσα τις αντιπάλους τους όμως στο δεύτερο μέρος οι παίκτριες του Τάσου Παπαναστασίου ανέβασαν σημαντικά την απόδοσή τους και επικράτησαν εύκολα.