19.09.17
Πρόγραμμα Β' Γύρου Β' Εθνικής 2009 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας   
08.04.09
P1070239.jpg picture by water-polo_gr

Από τη Παρασκευή 10 και έως τη Κυριακή 12 Απριλίου θα διεξαχθεί ο Β΄ Γύρος του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής κατηγορίας Ανδρών. Ο όμιλος του βορρά θα γίνει στο Εθνικό κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης και ο όμιλος του νότου στο κολυμβητήριο του Άγιου Κοσμά.
Οι τρεις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στη τελική φάση που θα γίνει στις 1-3 Μαΐου, όπου θα διεκδικήσουν τα δυο εισιτήρια για την Α2 της επόμενης αγωνιστικής περιόδου. Αντίστοιχα οι τελευταίοι των δυο ομίλων υποβιβάζονται στη Γ΄Εθνική.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 2ης ΦΑΣΗΣ

Α'  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΡΡΑ  - ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ  (ΘΕΣ/ΚΗΣ)

Παρασκευή 10 Απριλίου 2009
20:30 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΡΗΣ  ΚΑΜΠΟΥ
21:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ.

Σάββατο 11 Απριλίου 2009
11:00 ΑΡΗΣ  ΚΑΜΠΟΥ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
12:00 ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ. - ΟΦ  ΘΑΛΑΣΣΗΣ

20:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ
21:00 ΟΦ  ΘΑΛΑΣΣΗΣ - ΑΡΗΣ  ΚΑΜΠΟΥ

Κυριακή 12 Απριλίου 2009
10:00 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΟΦ  ΘΑΛΑΣΣΗΣ
11:00 ΑΡΗΣ  ΚΑΜΠΟΥ - ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ.   

16:30 ΟΦ  ΘΑΛΑΣΣΗΣ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
17:30 ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ. - ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Β'  ΟΜΙΛΟΣ  ΝΟΤΟΥ  -   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΓ. ΚΟΣΜΑ

Παρασκευή 10 Απριλίου 2009
20:30 ΝΟ  ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ -  ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
21:30 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ. - ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Σάββατο 11 Απριλίου 2009
12:00 ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.
13:00 ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ.

20:30 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ. - ΝΟ  ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ
21:30 ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ. - ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Κυριακή    12 Απριλίου 2009
10:00 ΝΟ  ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ - ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ.
11:00 ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

17:00 ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ. - ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.
18:00 ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΝΟ  ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ


ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ Α' ΓΥΡΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (Εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης):

Παρασκευή 13 Μαρτίου 2009
ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ - ΧΑΛΚΙΔΑ 4-19
ΝΟΒΑ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 9-9

Σάββατο 14 Μαρτίου 2009

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ 8-5
ΟΦΘ - ΝΟΒΑ 8-14

ΧΑΛΚΙΔΑ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 11-12
ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ - ΟΦΘ 11-11

Κυριακή 15 Μαρτίου 2009
ΟΦΘ - ΧΑΛΚΙΔΑ 6-14
ΝΟΒΑ - ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ 12-5

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΟΦΘ 11-8
ΧΑΛΚΙΔΑ - ΝΟΒΑ 7-6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Άρης Θεσνικης 7
2. Χαλκίδα 6
3. Ν.Ο.Β.Α. 5
4. Ο.Φ.Θ. 1
5. Άρης Κάμπου 1



ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ (κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Παρασκευή 13 Μαρτίου 2009
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ 9-11
ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-7

Σάββατο 14 Μαρτίου 2009
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10-11
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 8-4

ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 5-1
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 5-8

Κυριακή 15 Μαρτίου 2009

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ 7-5
ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 7-4

ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 7-5
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 12-9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Τρίτωνας 6 (31-26)
2. Mεσόγειος 6
(30-23)
3. Νηρέας Γέρακα 4
4. Καλαμάτα 2
5. Άγιος Νικόλαος 2