15.10.18
Ολυμπιακός - Βουλιαγμένη 7-6 (Γ) Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας - Φωτό: Κώστας Κολοκυθάς
14.05.09

Ο Ολυμπιακός νίκησε απόψε τις πρωταθλήτριες Ευρώπης στον δεύτερο αγώνα των τελικών των Play Offs της Α1 Γυναικών με 7-6 και ισοφάρισε σε 1-1 τις νίκες στη μάχη για τη κατάκτηση του τίτλου.
Οι παίκτριες του Χάρη Παυλίδη κατάφεραν από την αρχή να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ 2-1 στη πρώτη περίοδο και 3-2 στο ημίχρονο. Στη τελευταία περίοδο οι ερυθρόλευκες κατάφεραν να προηγηθούν με 6-2 καθώς κατάφεραν να εξουδετερώσουν την επίθεση των αντιπάλων τους. Στη συνέχεια οι παίκτριες της Αλεξίας Καμμένου προσπάθησαν να γυρίσουν το παιχνίδι και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 6-6, όμως οι παίκτριες του Ολυμπιακού με γκολ στον παίκτη παραπάνω έκαναν το σκορ 7-6, υποχρεώνοντας τις αντιπάλους τους  στη δεύτερη τους ήττα τη φετινή περίοδο.
Η επόμενη συνάντηση των δυο ομάδων θα γίνει το Σάββατο 16 Μαΐου στο κολυμβητήριο του Λαιμού στις 13.00.

Ολυμπιακός - Βουλιαγμένη 7-6