19.11.17
ΝΕ Πατρών - Χίος 11-10 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας
15.05.09

Η ΝΕ Πατρών έκανε το πρώτο βήμα για τη πρόκριση στη τετράδα, νίκησε στη Πάτρα τη Χίο με 11-10 στον πρώτο αγώνα της Α' φάσης των Play Offs της Α1 Ανδρών σ' ένα δυνατό αγώνα με πολλή ένταση και θέλει ακόμα μια νίκη για να πετύχει το στόχο της.
Οι παίκτες του Μίρο Τρούμπιτς προηγήθηκαν στο πρώτο οκτάλεπτο με 4-3 και διατήρησαν το προβάδισμα του ενός γκολ έως το ημίχρονο 6-5. Στη τρίτη περίοδο μεγάλωσαν τη διαφορά στα δυο γκολ 9-7. Στη τελευταία περίοδο οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρωτά προσπάθησαν να ανατρέψουν το σκορ μείωσαν στο γκολ όμως τελικά ηττήθηκαν με 11-10, έχοντας πολλά παράπονα από τη διατησία.
Ο επόμενος αγώνας ανάμεσα στις δυο ομάδες θα γίνει τη Κυριακή 17 Μαΐου, αυτή τη φορά στη Χίο στις 18.00.

ΝΕ Πατρών - Χίος 11-10