19.11.17
Πανιώνιος - Βουλιαγμένη 7-5 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας - Φωτό: Κώστας Κολοκυθάς
21.05.09

Ο Πανιώνιος νίκησε στον πρώτο ημιτελικό των Play Offs της Α1 Ανδρών τη Βουλιαγμένη με 7-5 και έκανε το πρώτο βήμα για τη πρόκριση στους τελικούς.
Η Βουλιαγμένη πάλεψε το παιχνίδι βρισκόταν κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (3-2), στη τρίτη περίοδο οι κυανέρυθροι αύξησαν τη διαφορά στα δυο γκολ 5-3 και κατάφεραν στις αρχές της τελευταίας περιόδου να την πάνε στα τέσσερα (7-3), στη συνέχεια οι παίκτες της Βουλιαγμένης με τον Χάτεν που σημείωσε συνολικά τρια τέρματα και τον Καρούτζο μείωσαν σε 7-5.
Ο επόμενος αγώνας θα γίνει το Σάββατο στο κολυμβητήριο του Λαιμού στις 19.00, όπου οι γηπεδούχοι θα επιδιώξουν τη νίκη ώστε να έχουν την ευκαιρία να επιδιώξουν τη πρόκριση στο τρίτο παιχνίδι.

Πανιώνιος - Βουλιαγμένη 7-5