25.06.18
Βουλιαγμένη - ΝΕ Πατρών 8-9 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας - Φωτό: Κώστας Κολοκυθάς
29.05.09

Η ΝΕΠ νίκησε απόψε στο Λαιμό, στον δεύτερο αγώνα της τελικής φάσης των Play Offs της Α1 Ανδρών για τη τρίτη θέση, τη Βουλιαγμένη με 9-8 κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο και απέκτησε και πάλι το πλεονέκτημα της έδρας.
Οι παίκτες του Μίρο Τρούμπιτς που είχαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα το προβάδισμα σκορ κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 4-3 και 7-4 στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου, ενώ θα μπορούσαν να πάρουν και μεγαλύτερη διαφορά, όμως ο τερματοφύλακας της Βουλιαγμένης Κώστας Τσαλκάνης με σωτήριες επεμβάσεις δεν επέτρεψε στην ομάδα της Πάτρας να ξεφύγει περισσότερο.
Στη τελευταία περίοδο οι "μπέμπηδες" με υπερπροσπάθεια κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και είχαν ευκαιρία να πάρουν τη νίκη που ομώς δεν μπόρεσαν να πετύχουν και σαν μην έφτανε αυτό ένα ψυλοκρεμαστό σουτ σχεδόν από τη σέντρα του  Γιάιτς δυο δευτερόλεπτα πριν τη λήξη έδωσε τη νίκη στη ομάδα της Πάτρας.
Έτσι με 1-1 στις νίκες και οι δυο ομάδες χρειάζονται δυο νίκες για να πετύχουν το στόχο τους.
Οι δυο ομάδες θα συναντηθούν ξανά στη Πάτρα τη Κυριακή 31 Μαΐου.

Βουλιαγμένη - ΝΕ Πατρών 8-9