23.08.17
Ελλάδα - Ισπανία 4-11 Εκτύπωση E-mail
Γράφει ο/η Διονύσης Δάρρας
02.07.09

Όπως είναι αναμενόμενο πλέον η εθνική μας συνέχισε τις απογοητευτικές της εμφανίσεις στους Μεσογειακούς της Πεσκάρα, ηττήθηκε σήμερα από την Ισπανία με 11-4 και αποκλείστηκε από τα ημιτελικά καταλαμβάνοντας τη τρίτη θέση του ομίλου της.
Στη σημερινή αναμέτρηση η απογοήτευση ήρθε από την αρχή του αγώνα αφού οι Ισπανοί συνέτριψαν τους παίκτες μας προηγούμενοι με 5-0. Στη δεύτερη περίοδο η εθνική μας έδειξε σημάδια βελτίωσης και κατάφερε να κάνει το σκορ 5-1 στο ημίχρονο. Στη συνέχεια οι Ισπανοί φόρτσαραν και πάλι παίρνοντας τελικά τη νίκη με 11-4.
Το Σάββατο η εθνική μας θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία για τις θέσεις 5-8.
Στον άλλο σημερινό αγώνα του ομίλου μας η Κροατία νίκησε τη Τουρκία με 14-6.
Στους ημιτελικούς του Σαββάτου θα αναμετρηθούν η Κροατία με τη Σερβία και η Ισπανία με την Ιταλία.

Ελλάδα - Ισπανία 4-11